Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Економіка регіону

Зовнішньоекономічна діяльність


           Оголошенння

       До уваги підприємств-експортерів та виробників експортоспроможної продукції малого і середнього бізнесу!

Вашій увазі пропонується посібник: "Експортувати просто. Експорт Step by Step. 10 кроків від виробництва до експорту".

------------------------------------------------------------------------------------------------

Інформація щодо проведення  6-го Міжнародного економічного саміту

Всеіндійська асоціація промисловців запрошує взяти участь у 6-му Міжнародному економічному саміті, який проходитиме у період з 27 по 29 березня 2017 року в м. Мумбаї (Республіка Індія). Тематикою заходу є «Розширення прав і можливостей жінок: підприємництво, інновації та розвиток потенціалу».

У його рамках передбачається проведення конференцій, виставкових заходів, зустрічей в форматі В2В, а також відвідання малих та середніх підприємств, якими керують жінки.

Більш детальна інформація міститься на офіційних сайтах: www.aiaiindia.com, www.wtcmumbai.org, www.wtca.org/locations/world-trada-center-mumbai/events/6th-global-economic-summit-2017.

До участі запрошуються представники ділових кіл, дослідницьких та неурядових організацій, що працюють у сфері просування прав та можливостей жінок.

------------------------------------------------------------------------------------------------

ІНФОРМАЦІЯ щодо порядку контролю за збутом халяльної продукції

З лютого 2017 року в Об’єднаних Арабських Еміратах буде застосовуватися новий порядок контролю за збутом халяльної продукції. У зв’язку з цим, українським органам, що видають сертифікати „Халяль”, необхідно пройти процедуру реєстрації в ESMA.

Наразі процедура подачі заявки на реєстрацію не передбачає використання он-лайн форм. Реєстрацію здійснює Департамент акредитації ESMA. За необхідності ESMA здійснює огляд на місці (2500 дирхем (680 дол. США) за один день роботи кожного експерта). Процедура реєстрації передбачає наступні кроки:

1. Заповнення форм, надсилання супровідних документів.

2.Сплата вартості розгляду документів (1000 дирхем (приблизно 270 дол. США).

3. Розгляд документів.

4. Огляд на місці (за необхідності).

5. Надсилання заявки до затвердженого ESMA акредитаційного органу.

6. Після схвалення акредитації сертифікаційний орган завершить реєстрацію в ESMA.

7. Подача сертифікаційним органом запиту на нотифікацію.

Для більш детальної інформації щодо процедури ESMA необхідно звертатися до контактної особи: Агуда Аль Баная (тел. +971142084334, e-mail: halal@esma.gov.ae)

------------------------------------------------------------------------------------------------

ІНФОРМАЦІЯ про вимоги до ввезення товарів і вантажів на територію Туркменістану

За інформацією Міністерства закордонних справ Туркменістану, відповідно до Митного кодексу Туркменістану, починаючи з 15 лютого 2017 року, при ввезенні на територію Туркменістану товарів, що розміщені у митному режимі вільного обігу або тимчасового зберігання, разом з документами, які видаються для підтвердження даних, зазначених у вантажній митній декларації, вводиться вимога щодо надання копії митної декларації, оформленої в країні відправника.

------------------------------------------------------------------------------------------------

ІНФОРМАЦІЯ щодо бюлетеня з вимог до проведення тендерів у Туреччині

У рамках сприяння виходу та закріплення вітчизняних компаній на ринок Туреччини Посольством України в Турецькій Республіці за сприяння експертів провідного турецького юридичного бюро „Saribrahimolu”  підготовлено та оприлюднено інформацію щодо вимог до організації та участі в тендерних процедурах Туреччини згідно положень Закону Туреччини „Про державні закупівлі”.

Відповідна інформація знаходиться за нижченаведеним посиланням.

--------------------------------------------------------------------------------

ІНФОРМАЦІЯ щодо експорту м’ясної продукції до Республіки Ірак

За повідомленням Посольства України в Республіці Ірак, з 31.01.2017р. Іракська сторона запроваджує новий порядок ввезення на територію країни м’яса свійської птиці та червоного м’яса.

Згідно з нововведеннями, іноземні підприємства мають подати заявку до Департаменту здоров’я тварин Міністерства сільського господарства та аграрної реформи Республіки Ірак. Крім того, вони мають забезпечити відвідання господарства іракськими експертами у складі представників Міністерства сільського господарства та аграрної реформи, Міністерства охорони здоров’я, контролюючого органу при офісі Прем’єр-міністра Республіки Ірак. При цьому, витрати покладаються на потенційного експортера. Після інспекції підприємства іракськими спеціалістами надається безстроковий дозвіл на експорт м’яса на територію Іраку.

Заявки на експорт м’яса до Республіки Ірак подаються у вигляді листа (англійською або арабською мовою) на адресу Департаменту здоров’я тварин Міністерства сільського господарства та аграрної реформи Республіки Ірак через Посольство Республіки Ірак в Україні (e-mail: econiraq@gmail.com). Зокрема, у листі зазначається загальна інформація про підприємство, вказуються контакти для зворотного зв’язку (електронна пошта, телефон), додається копія ветеринарного сертифікату (слово OFFAL прибрати) та характеристики продукції.

Робочі контакти Посольства України в РІ: цілодобовий номер Посольства (00-964-790) 416-71-52; тимчасовий Повірений у справах України в Республіці Ірак - Кузаков Олександр Олександрович, (00 964-782) 302-90-89;  електронна адреса Посольства – emb_iq@mfa.gov.ua.

------------------------------------------------------------------------------------------------

ІНФОРМАЦІЯ щодо українсько-єгипетського співробітництва

Інформуємо, що указом Президента Єгипту № 538 від 30.11.2016 року встановлено нові ставки ввізного мита. Підвищення ввізних тарифів у середньому до 40-60% відбулося по 320 товарних групах двох основних типів, серед яких, зокрема, такі товари:

1) меблі і посуд, фарфор, кераміка, килими, вироби зі шкіри, мило, миючі засоби, косметика, ручки та олівці, приймальні пристрої, електричні прилади, парфуми, шампунь, штучні квіти, прикраси, відеоігри, гребінці, лак для волосся, зубні щітки, дезодоранти, маски для обличчя, кришталь, ювелірні прикраси тощо;

2) свіжі фрукти, какао, шоколад, печиво, хліб і млинці, підсолоджені сиропи і морозиво тощо.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

ІНФОРМАЦІЯ щодо проведення українсько-ліванських бізнес-форумів

Посольство України в Лівані планує провести в Лівані українсько-ліванський бізнес-форум.

Попередньо, порядок денний форуму передбачає проведення трьох окремих заходів на базі торгово-промислових палат основних міст Лівану – Бейрут, Тріполі та Сайда за такими напрямами:

-          енергетика (малі гідроелектростанції на гірських річках, альтернативні джерела енергетики, енергозберігаючі технології тощо);

-          сільське господарство та продовольство;

-          інвестиції в економіку України;

-          металургія (експорт металопродукції);

-          презентація аграрно-промислових та інвестиційних можливостей двох-трьох областей України;

-          нагальні питання двостороннього торговельного співробітництва.

Запрошуємо до участі представників ділових кіл та компаній області.

Посольство України в Ліванській Республіці

Телефон: + (961) 592-19-75

Факс: +(961) 592-19-74

Ел. пошта: Emb_lb@mfa.gov.ua

Веб-сайт: lebanon.mfa.gov.ua/ua

----------------------------------------------------------------------------------

ІНФОРМАЦІЯ

про функціонування сайту Українського торговельного представництва

в КНР

До уваги суб’єктів господарювання області!

У рамках сприяння налагодженню та розширенню зовнішньоекономічної діяльності області з Китайською Народною Республікою – виходу підприємств-виробників експортоспроможної продукції на китайські ринки та нарощуванню обсягів експорту провідними експортерами області – управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу обласної державної адміністрацію повідомляє про функціонування сайту Українського торговельного представництва в КНР.

Зазначений проект є некомерційним, волонтерським та надає можливість на безоплатній основі розмістити свої пропозиції щодо експорту товарів, послуг до КНР і здійснити їх переклад на китайську мову.

У разі зацікавленості, з сайтом Українського торговельного представництва в КНР можна ознайомитись за адресою: http://uatmic.com .

 

          

           -----------------------------------------------------------------------------------------

До уваги суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

----------------------------------------------------------------------------------

Міжнародне економічне співробітництво Тернопільської області  в січні-вересні 2016 року

Зовнішньоторговельний оборот товарами та послугами області за січень-вересень 2016 року склав 439,3 млн дол. США (експорт – 237,2 млн дол. США,  імпорт – 202,1 млн дол. США. Сальдо зовнішньої торгівлі товарами та послугами позитивне для області –  +35,1 млн дол. США.

Зовнішньоторговельний оборот товарами склав 403,2 млн дол. США (експорт – 205,3 млн дол. США, імпорт – 197,9 млн дол. США).

Сальдо зовнішньої торгівлі товарами області –  +7,3 млн дол. США.

Зовнішня торгівля товарами здійснювалась з 99 країнами світу, у тому числі: експортні операції – із 77 країнами, імпортні – із 74.

Основу структури експорту склала продукція за товарними групами: електричні машини і устаткування (49,5%); зернові культури (11%); м’ясо та харчові субпродукти (7%); насіння і плоди олійних рослин та білкові речовини (по 4%); меблі (3%).

Експортні поставки товарів здійснювалися до: Республіки Польща (57% у загальному експорті товарів області), Республіки Білорусь (7%), Королівства Нідерланди та Федеративної Республіки Німеччина (по 2,3%), Республіки Корея (2,1%), Королівства Іспанія та Республіки Ірак (по 2%), Конфедерації Швейцарія (1,8%), Ісламської Республіки Іран та Румунії (по 1,7%).

Основу структури імпортних поставок склала продукція за товарними групами: електричні машини і устаткування (37%); котли, машини, апарати і механічні пристрої (16%); полімерні матеріали, пластмаси (13%); енергетичні матеріали, нафта та продукти її перегонки (5%); риба і ракоподібні (4%).

Основними постачальниками імпортної продукції в область були: Республіка Польща (49% загального імпорту області), Федеративна Республіка Німеччина (11%), Китайська Народна Республіка (4%), Литовська Республіка (4%), Угорщина (3,5%), Італійська Республіка (3%), Словацька Республіка (2,1%), Конфедерація Швейцарія та Французька Республіка (по 2%), Королівство Нідерланди (1,9%).
 
 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/hotline_oda.jpg

Інформаційні послуги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/derjava_.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/image002.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/09122016_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zk-002_1.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/strateg_b.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/program_b2017.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kopalyny.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg